English (United Kingdom)   Lithuanian
M E S   A T V I R I   V I S I E M S   G A L V I J Ų   A U G I N T O J A M S   ! 

Paslaugos

Kilmės knyga

cow-herd-pic-getty-523833360

Lietuvos galvijų veisėjų asociacija nuo 2003 m. sausio 1 dienos pradėjo vesti  Holšteinų ir holšteinizuotų galvijų Kilmės knygą. Joje yra registruojami LGVA narių laikomi galvijai. Šioje knygoje registruotiems veisliniams galvijams yra išduodami kilmės pažymėjimai. Juose nurodyti kilmės, produktyvumo bei veislinės vertės duomenys.

Kilmės knyga suskirstyta į A, B, C ir papildomą skyrius, į kuriuos galvijai registruojami pagal tai, kiek jų kilmės duomenų yra registruota centrinėje duomenų bazėje.

Kilmės knygos vedimui duomenis du kartus per metus teikia valstybinė įmonė “Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras” ir valstybinė įmonė “Gyvulių produktyvumo kontrolė”.

Atsiųstuose duomenyse aptiktos klaidos asociacijoje netaisomos, bet apie jas pranešama aukščiau paminėtoms institucijoms, kurių duomenų bazėse šios klaidos turi būti taisomos. Klaida laikoma tai, kai duomenys apie galviją yra netikslūs arba jų trūksta.

Jei norite, kad išrašytume kilmės pažymėjimą jūsų galvijams, kreipkites elektroniniu adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba telefonu 8 37 393 253.

Kilmės pažymėjimų išdavimas

Lietuvos galvijų veisėjų asociacija išduoda LGVA Kilmės knygoje registruotų galvijų kilmės pažymėjimus.

Norėdami užsisakyti veislinio gyvulio pažymėjimą kreipkitės į LGVA duomenų bazės administratorę Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Kilmės pažymėjimo kaina:

 • telyčioms ir karvėms - 30 Lt (8,70 eur.)
 • buliukams - 60 Lt (17,40 eur.)

Už veislinių galvijų kilmės pažymėjimus prašome sumokėti iš anksto į banko sąskaitą:

LT95 7300 0100 7606 6619,

Swedbank, banko kodas - 73000

LGVA įmonės kodas 123944974

Kilmės pažymėjime registruojami šie duomenys apie gyvulį ir jo savininką:

 • Gyvulio vardas, identifikavimo numeris ir KK numeris ( jei buvo suteiktas);
 • Gyvulio suženklinimo būdas;
 • KK skyrius, kuriame įregistruotas gyvulys;
 • Gimimo data, veislė ir lytis;
 • Gimimo vieta (savininko vardas, pavardė/ ūkio pavadinimas ir adresas);
 • Gyvulio laikytojo vardas pavardė/pavadinimas ir adresas;
 • Gyvulio kilmė;
 • Naujausieji gyvulio produktyvumo ir veislinės vertės duomenys.

Konsultacijos

IMG 5781

LGVA konsultuoja galvijų veislininkystės, šėrimo, laikymo bei reprodukcijos klausimais

Neseniai pradėta teikti nauja konsultavimo paslauga ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms. Nepriklausomas konsultantas konsultuoja ūkininkus galvijų laikymo, šėrimo ir reprodukcijos klausimais.

 • Seminarai žemės ūkio specialistams

Įvairiuose rajonuose LGVA organizuoja seminarus ūkininkams ir žemės ūkio specialistams. Dažniausiai seminarai vyksta vėlyvą rudenį bei žiemą, kai ūkininkai gali daugiau laiko skirti mokymuisi. Seminaruose mokoma apie galvijų priežiūrą, šėrimą, prekyba veisliniais galvijais, apie karvių sėklinimą, kaip teisingai parinkti bulius ūkyje laikomoms karvėms bei apie kitas aktualias veislininkystės temas.


 • Seminarai valstybinių bei nevyriausybinių organizacijų darbuotojams

Šių seminarų tikslas - suderinti darbą tarp skirtingas veislininkystės funkcijas atliekančių organizacijų.

 

 • Asmeninės konsultacijos

Asociacijos koodinatoriai atvykę į ūkininkų ūkį konsultuoja veislininkystės bei reprodukcijos klausimais. Nemažai informacijos asociacijos nariai gauna paštu.

Bulių parinkimas

Gibor bulius2

Bulių parinkimas bandai bei individualiai karvei kompiuterine LitBAP programa

Tai naujas galvijų parankos metodas plačiai paplitęs pasaulyje, o dabar jis taikomas ir Lietuvoje. Ši programa sukurta tam, kad ūkininkai galėtų parinkti tinkamiausius bulius karvėms ir telyčioms, siekiant didnti produktyviąsias ir veislines jų savybes, išvengiant giminingo poravimo, taupant laiką ir pinigus.

Galvijų porų parinkimas – tai paslauga, kuria gali naudotis  visi pieninių veislių galvijų laikytojai. Naudojantis šia paslauga galima gerokai greičiau pagerinti bandos primilžius, pieno baltymingumą, galvijų eksterjerą, ir kt. savybės, nes karvių norimoms savybėms pagerinti parenkami patys tinkamiausi buliai. Gera gyvulio genetika  svarbi, ji sudaro prielaidas geram rezultatui pasiekti.

Pagrindiniai parinkimo kriterijai:

 • Kilmė (giminingumo laipsnis);
 • Produktyvumas;
 • Eksterjeras;
 • Kitos veislinės savybės.

LitBAP programos kataloge suvesti visų Lietuvoje naudojamų ir tarptautinėje INTERBULL sistemoje įvertinti buliai.

Atliekant poravimą, ūkininkas pats gali rinktis gerintinus produktyvumo bei eksterjero požymius, suteikiant kai kuriems iš jų prioritetus.

Poravimo rezultatas – keli kiekvienai karvei parinkti buliai bei matematiškai prognozuojama būsimų palikuonių veislinė vertė.

Programa parenka bulius pagal ūkininko pasirinktą spermos dozės kainą – nuo mažiausios iki didžiausios. Tokiu būdu galvijų savininkas produktyviausioms karvėms gali rinktis kiek ”brangesnį” bulių, o mažiau produktyvioms – “nebrangų”.

Asociacijos nariams ši paslauga nemokama, o kitiems pieninių galvijų augintojams – už simbolinę kainą.

Nuo šiol karvių ir telyčių poravimą galima užsakyti ir telefonu (8 37 393 253 - Rasa Petraškienė).

 

Mes padėsime Jums pasirinkti svarbiausius poravimo kriterijus, pagal kuriuos ir bus parinkti buliai jūsų bandos galvijams.

Eksterjero vertinimas

eksterjero vertinimas

Lietuvos galvijų veisėjų asociacijoje dirba eksterjero vertinimo specialistai, turintys tarptautinius eksterjero vertinimo pažymėjimus. Kiekvienais metais LGVA eksterjero vertintojams yra organizuojami seminarai, kuriuos veda geriausi eksterjero vertintojai iš užsienio šalių ir kuriuose yra gilinamos LGVA specialistų žinios ir įgūdžiai.

Skaityti daugiau...

Prekyba galvijais

cows-in-line 

Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos koordinatoriai Jums padės surasti veislinių galvijų pirkėją ar pardavėją Lietuvoje bei padės surasti tinkamus veislinius galvijus Europoje.

 

Daugiau informacijos galvijų prekybos klausimais:

Edvardas Gedgaudas,mob. 8 687 34801, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

 JEI PARDUODATE VEISLINIUS GALVIJUS, KILMĖS PAŽYMĖJIMUS GALITE UŽSISAKYTI:

 LGVA, Kalvarijos g.128, 46403 Kaunas

 El.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 Faksu: 8 37 393 234

 Telefonu: 8 37 393 253 (duomenų bazės administratorė Rasa Petraškienė).