Balandį RZM formulė bus pritaikyta geresniam apmokėjimui pagal riebalų ir baltymų santykį (žr. Milchrind 4/2018). Daug metų nekitę svertiniai koeficientai riebalų ir baltymų kiekiams RZM indekse holšteinų, žalųjų holšteinų, DN ir DSN veislėms keičiami iš 1:4 į 1:2. Dėl tokios santykinai didelės riebalų vertės, iki šiol buvusios nereikšmingos sudėtinės dalys (5 %) gali įgauti svarbos. Kadangi riebalų kiekis — skirtingai nei baltymų kiekis — turi aiškiai pozityvų genetinį ryšį tiek su riebalų, tiek su baltymų procentais, prie naujojo santykio 1:2 ir maksimaliai padidinto faktiškai apmokėto riebalų ir baltymų kiekio paaiškėja lengvai teigiama genetinė tendencija tiek riebalų, tiek baltymų procentams. Nors riebalams suteikta smarkiai didesnė vertė, RZM tai paveikia ne taip drastiškai, kaip būtų galima pamanyti. Ryškūs RZM pokyčiai matyti tik tais atvejais, kai riebalų ir baltymų veslinių verčių santykis labai labai ekstremalus. 
Taigi maksimalūs pokyčiai 250 geriausių juodmargių dukterimis patikrintų bulių grupėje siekia -5 ir +6 RZM taškus. (žr. Lentelė Nr. 1). 
Remiantis gruodžio mėnesio produktyvumo duomenimis, dukterimis patikrintų 250 geriausių holšteinų bulių grupėje RZM keistųsi +/-1 tašku 151 {60 %) buliui, o maks. +/-3 taškais 234 (94 %) buliams.
Iš aukštą RZM Indeksą turinčių bulių čia išlošia tie, kurių pieno sudėtis teigiama, o pralošia buliai su neigiama sudėtimi (Dr. Stefan Rensing, vit.)