Pasaulyje yra 42 holšteinų organizacijos įvariose šalyse. Lietuvos galvijų veisėjų asociacija turi galimybę bendrdarbiauti su jomis. Pasaulio holšteinų fryzų federacija ir Europos holšteinų konfederacija yra tik kelios pagrindinės didžiosios organizacijos, su kuriomis bendradarbiaujame ir siekiame tobulėti gyvulininkystės srityje.

Holšteinų veislė yra populiariausia pieninė veislė pasaulyje. Pasaulyje holšteinų populiacijai yra priskiriama apie 200 milijonų holšteinų. Lietuvoje holšteinų veislė taip pat yra labai populiari ir su metais Lietuvos ūkiuose šios veislės gyvulių tik daugėja. Holšteinai yra skirstomi į dvi grupes – juodmargiai ir žalmargiai. Lietuvoje iš juodmargių holšteinų populiacijos apie 23,9 proc. gyvulių turi net 93,75 proc. holšteinų kraujo laipsnį, o 17,5 proc. gyvulių turi mažiau kaip 23,9 proc. kraujo laipsnį, tačiau net 30,6 proc. gyvulių turi daugiau kaip 87,5 proc. holšteinų kraujo laipsnį. Žalmargių holšteinų statistika šiek tiek skiriasi. Didžioji žalmargių gyvulių populiacijos dalis Lietuvoje turi  87,5 proc. holšteinų kraujo.

Lietuvoje pirmieji holšteinai buliai buvo atvežti vietiniams juodmargiams gyvuliams pagerinti, siekiant padidinti jų produktyvumą (1972-1979 metais). Holšteinų veislė yra produktyviausia, labiausiai pažengus, ir efektyvi pieninė veislė. Lietuvos ūkiuose jau yra patvirtintas faktas, kad holšteinų veislės pieninė banda duoda didesni ūkio efektyvumą, didesnį primilžį ir didesnį pelną ūkininkui. Svabiausia su holšteinais dirbti tikslingai ir taisyklingai.

Amerikoje holšteinų karvei Daisy net yra pastatytas paminklas. 1936 m. karvė Daisy davė 17,4 t. pieno, riebalai siekė 3,63 proc. Šiomis dienomis tokiais skaičiais nieko nenustebinsi, holšteinų karvių vidutinis primilžis yra daug didesnis. Tačiau šis faktas rodo, kad holšteinų veislė su metais tik tobulėja. Pati produktyviausia 2017 m. holšteinų karvė Selz Pralle Aftershock 3918 (Viskonsinas, JAV) per metus davė 35 tūkst. kg. pieno, tai apie 97 kg. pieno per dieną.

Dar vienas puikus pavyzdys, kad pasaulyje labiausiai vertinami gyvuliai yra holšteinai. Holšteinų telyčaitė, 3 mėnesių amžiaus,  Lighting Ridge-CMD Jedi Gigi-
Imp-ET 2017 m. aukcione buvo parduota už 251 000 $ rekordinę sumą. Europoje vienas iš įsimintiniausių aukcionų įvyko visai neseniai, lapkričio 7 d. Vokietijoje (Lingene), kurį organizavo viena didžiausių veislininkytės įmonių Europoje – Masterrind. Didžiausos veislinės vertės telyčia, buliaus BENZ duktė, buvo parduota už 100 000 Eur. Telyčios duomenys neįtikėtina aukšti – bendroji veislinė vertė gTPI 2876, gRZG 171, A2A2 pienas.